برگزاری نشست مجازی دبیران مناطق ورزشی ده گانه دانشگاه های سراسر کشور

برگزاری نشست مجازی دبیران مناطق ورزشی ده گانه دانشگاه های سراسر کشور


 نشست مجازی دبیران مناطق ده‌‌گانه ورزشی دانشگاه‌های سراسر کشور ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۹ با موضوع گزارش عملکرد دبیرخانه های مناطق و با هدف انسجام و هماهنگی هرچه بیشتر در اجرای برنامه عملیاتی اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در سال ۱۴۰۰ به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

در این جلسه  دبیران مناطق ورزشی ضمن ارائه گزارشی، در خصوص برگزاری رویدادهای همگانی، چگونگی برگزاری مسابقات قهرمانی مناطق و المپیاد پانزدهم، نحوه برگزاری کلاس‌های آموزشی و ارزیابی عملکرد در نرم افزار (ستاو) و همچنین برنامه عملیاتی سال ۱۴۰۰ بحث و تبادل نظر کردند.

در ابتدا، دکتر محمدحسین علیزاده مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تشکر  از  همکاری دبیران مناطق جهت اجرا و پیشبرد اهداف فعالیت‌های ورزشی دانشگاه‌ها، به ارائه گزارشی مختصر از عملکرد اداره کل در حوزه‌های مختلف قهرمانی، همگانی، آموزش و توسعه اماکن و فضاهای ورزشی پرداختند.

ایشان با اشاره به اینکه در سال جاری با توجه به شرایط پاندمی کرونا اولویت این اداره کل توسعه زیر ساخت ها و فراهم کردن زمینه‌های  لازم برای اجرای رویدادها به صورت مجازی بوده و در این راه سامانه «ستاو» راه‌اندازی شد.

در گزارش دکتر علیزاده به اهم فعالیت‌های پیش روی این اداره کل شامل:

  • افتتاح آنلاین پروژه های ورزشی (۲۵ اسفند ماه سال جاری)
  • راه اندازی بخش مشاوره انلاین تندرستی در ۵ بخش: مشاوره آمادگی جسمانی، تغذیه ورزشی، ادراک بدنی، حرکات اصلاحی و کاهش وزن
  • ارتقاء دانش و مهارت آموزشی مدیران و کارشناسان تربیت بدنی دانشگاه‌ها با برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی اشاره شد.

دکتر علیزاده در ادامه از مدیران تربیت بدنی خواست با همکاری و همدلی، موجبات رشد و ارتقای ورزش دانشگاه‌ها را بیش از پیش فراهم آورند.

در ادامه دکتر شهریار عباسیان مدیر تربیت بدنی دانشگاه رازی و دبیرمنطقه پنج ورزش دانشگاه‌های کشور گزارش عملکرد دانشگاه های تابعه در سال ۱۳۹۹ حول محورهای رویدادها و مسابقات آنلاین ورزش قهرمانی و ورزش همگانی، جشنواره های درون دانشگاهی و ثبت در سامانه سجاد و فعالیت‌های ورزشی (آموزشی، تندرستی، فضاها، ... در سامانه ستاو) را ارائه و در پایان ضمن بیان اهداف و راهبردهای ورزش دانشگاه‌های منطقه پنج، در خصوص موضوعات تدوین شده در برنامه عملیاتی سال ۱۴۰۰ بحث نمودند.